X
تبلیغات
زولا

شب ادراری کودکان

پنج‌شنبه 11 آبان 1396

والدین عزیز:
بیشتر کودکان به دلیل مسائل روحی دچار شب ادراری می شوند. اگر فرزند شما شب ادراری دارد، قبل از هر اقدامی توجه داشته باشید که کوچکترین عکس العمل منفی از طرف شما می تواند این مشکل را بیشتر کند. اگر فرزندتان متوجه شود که درباره مشکل او حتی به نزیک ترین افراد (مادربزرگ و پدربزرگ، دوستان، خاله و عمو و ... ) حرفی زده شده، نگرانی و ترس و خجالت او (هر چند در ظاهر نشان ندهد) باعث می شود هنگام خواب دچار استرس پنهان شده و دوباره شب ادراری او تکرار شود.
هنگام مراجعه به پزشک بخصوص زمانی که فرزندتان در اتاق حضور دارد، سعی کنید جملات و لحن شما هنگام صحبت کردن با پزشک معالج به صورتی نباشد که او احساس کند که شما بخاطر شب ادراری او دچار شرمندگی یا خستگی یا عصبانیت می شوید.
مشکل او را خیلی عادی نشان دهید و او را حتی با نگاه خود شماتت نکنید. سعی کنید متوجه شود که می تواند به شما اعتماد کند و مشکل او به عنوان یک راز نزد شما می ماند، در غیر این صورت یکی از تاثیرات منفی ماندگار در روحیه او، عدم اطمینانش به شما در آینده خواهد بود و رازهای بزرگتر خود را در بزرگسالی با شما مطرح نخواهد کرد.
سعی کنید در ساعتهای عصر و شب موادی مانند شربت، چای و مایعات حاوی کافئین، شکلات، میوه های آبدار و لبنیات و سالاد به او ندهید.
توجه داشته باشید که روانشناسان و محققین در تحقیقات خود متوجه شده اند والدین وسواسی، بیشتر از سایر افراد فرزندانی با مشکل شب ادراری دارند. استرس ناشی از وسواس والدین تاثیر زیادی در بروز این مشکل خواهد داشت

برچسب‌ها: شب ادراری، وسواس
نظرات (1)
منم شب ادراری داشتم بچه بودم
مامانم اما هیچوقت برخورد بدی نداشت فقط شب ها بهم چای و آبمیوه نمیداد
پاسخ:
چه مامان خوب و عاقلی
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد